Welcome to save@work - helping offices to save energy and cut carbon.

Saldumos ir spēks!

Pieredzes stāsts no Lielbritānijas

Tā, nu tas sākas! Sacensības, kuru rezultātā tiks kronēta viena no 20 ēkām kā enerģijas taupīšanas čempions, ir jau sākušās. Daļa no ēkām, kas piedalās sacensībās no Lielbritānijas, ir Valsts zemes dienesta administratīvās ēkas starp kurām konkurence ir ļoti sīva, jo pastāv liela vēlme vienam otru pieveikt. Katrā no ēkām tika rīkoti sākotnējie semināri, kuru lakā notika karstas diskusijas un aktīva domu apmaiņa par aktivitātēm, kuras ieviest sacensību laikā. Kā šo diskusiju lieciniece es nevaru Jums stāstīt par katras ēkas aktivitātēm. Viņi man teica, ka tas esot tikai joks, bet patiesībā, es neesmu par to tik pārliecināta!

Tā kā Valsts zemes dienesta administratīvās ēkas izvietotas visā valsts teritorijā gan Anglijā, gan Velsā, tad nebija iespējams noorganizēt visiem kopīgu sacensību atklāšanas pasākumu, tādēļ katra no ēkām rīkoja savu nelielo atklāšanas pasākumu paši. Lielākā daļa no ēkām izrādījās, ka nevis rīkoja pasākumu, bet izdalīja saldumus tiem, kuri piekrita palīdzēt ēkā samazināt enerģijas patēriņu, tādēļ nekad nenovērtējiet par zemu saldumu spēku!

Sacensības ir tikai nupat sākušās, tādēļ lielākā daļa no ēkām vēljoprojām tikai plāno pirmo EnergoKomandas tikšanos un ir iesākušas gatavot sacensību rīcības plānu. Mana līdzšinējā pieredze rāda, ka semināru laikā bija svarīgi sniegt atbalstu un padomus darbinieku uzvedības maiņai, kā arī veicināt veselīgu konkurenci – tas palīdz ātrāk un efektīvāk sasniegt izvirzītos mērķus.

Paskatīsimies, kā tas attīstīsies turpmāko mēnešu laikā….

Karen Robinson, SWEA

 

P.S. Arī mēs sacensību dalībniekiem izdalījām šokolādītes (skatīt attēlu), lai palīdzētu iesaistīt arī savus kolēģus enerģijas taupīšanas aktivitātēs. Prasot par papildu atbalsta materiāliem, visi minēja, ka jauns šokolādes pievedums būtu lietderīgi. J Tātad… saldumos tiešām ir spēks! (LĪGA, Ekodoma) 

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand