Welcome to save@work - helping offices to save energy and cut carbon.

Apslēptais enerģijas ietaupījums un slepenie mīti

Pieredzes stāsts no Zviedrijas

EnergoKomandu sacensību dalībnieki nāk no Zviedrijas dienvidiem un jau ir sākuši samazināt enerģijas patēriņu, un iedrošināt citus kolēģus rīkoties tāpat. Lielākā daļa no ēkām ir vidēja izmēra administrācijas ēkas. Lielākajā no tām strādā 250 darbinieki, bet ir arī daudz mazākas ēkas, kur kopīgi strādā tikai 8 - 10 darbinieki. Būs interesanti pasekot, vai ēkā, kurā ir lielāks skaits darbinieku ir grūtāk panākt enerģijas patēriņa samazinājumu, salīdzinot ar ēkām, kurās ir daudz mazāks darbinieku skaits?

Sacensību gars ir stiprs! Elvira Laneborga (Elvira Laneborg), Mörbylånga EnergoKomandas kapteine saka: “Kampaņa ir jautrs veids, kā iesaistīt darbiniekus enerģijas taupīšanas aktivitātēs, runāt par enerģijas patēriņu un paradumiem, kurus ikdienā piekopjam. Izaicinājums būs noturēt šo interesi visa gada garumā. Mēs tiksim tam pāri, īstenojot dažādus konkursus un pasākumus.”

Enerģētikas eksperti sākotnējo semināru laikā aicināja darbiniekus nākt ar savām idejām, kā samazināt enerģijas patēriņu ēkā. Visbiežāk no dalībniekiem izskanēja komentārs, ka: “mēs jau šobrīd tik daudz ietupam, ka mēs neko vairāk nevaram darīt”. Tomēr stundu vēlāk viss noslēdzās ar to, ka katrai komandai bija sagatavots saraksts ar pasākumiem un idejām, kurus viņi var ieviest, lai samazinātu patēriņu. Daži apkārt cirkulējoši mīti par neuzrakstītiem likumiem kā un kurš var atvērt logus, tika izgaismoti un atrisināti. Kārtīgi nenoblīvēti logi un ieslēgts apgaismojums bija vēl daži no apslēptajiem enerģijas taupīšanas pasākumiem, kuri tika konstatēti ēkas pasekojuma laikā.

Turklāt daži darbinieki bija īpaši priecīgi par to, ka uzzināja dažādas iespējas, kā pozitīvi ietekmēt kolēģus samazināt enerģijas patēriņu darbavietā. Dažādi projekta materiāli un atbalsta rīki arī tika izmantoti, lai atrastu labākos veidus, kā iesaistīt kolēģus enerģijas taupīšanas aktivitātēs. Un izskatās, ka šokolādes spēks arī strādā Zviedrijā!

“Heja Sverige!”, Zviedrijas EnergoKomandu sveiciens

Lēna Ekerberga (Lena Eckerberg), Dienvid-zviedrijas Enerģētikas aģentūra 

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand