Welcome to save@work - helping offices to save energy and cut carbon.

Energokomandu izveide un #Alloraspengo (“Tad es to izslēdzu!”) projekts

Pieredzes stāsts no Itālijas

Kādā karstā un aizņemtā 2015. gada augusta vasaras pēcpusdienā, saņemu e-pastu no AESS (save@work koordinatoriem Itālijā) ar uzaicinājumu piedalīties jaunajā save@work projektā. Lasot par projektu, šķita, ka tas varētu būt interesants, bet tajā pašā laikā man uzmācās šaubas – kā mēs iesaistīsim kolēģus, lai tas nekļūtu kaitinoši, vai arī, kā mēs panāksim, lai netiktu sniegti argumenti, kas mūs ieved tikai turpceļā. Galu galā mēs nolēmām to visu atstāt energokomandas ziņā.

Šādi iesākās arī mūsu kā “koordinatoru” darbs. Mēs tikāmies starp norunātajām oficiālajām pašvaldības tikšanās reizēm. Izvaicājām kolēģus par jutīgiem jautājumiem attiecībā uz energoefektivitāti, kā arī mēģinājām pārliecināt, lai viņi mums pievienojas un iesaistās projektā.

Tā arī radās mūsu “tipiskā” energokomanda. Mēs runājām par enerģijas taupīšanas aktivitātēm, kuras būtu jāievieš un laiku pavadījām jautri! Jau no paša sākuma nolēmām, ka katrs komandas dalībnieks darīs tikai to, ko vislabāk pieprot:

  • Marko (Marco) – ēkas tehniskais personāls – atbildēja uz tehniskajiem jautājumiem;
  • Mauro – ēkas tehniskais personāls – spēlē “sliktā policista” lomu tiem kolēģiem, kuri nepiekopj enerģijas taupīšanas pasākumus (ko parasti viņi pat darītu tāpat);
  • Monija (Monia) – komunikācijas speciāliste – palīdz ar informēšanas un kolēģu izglītošanas pasākumiem;
  • Annarosa – izglītības speciāliste – nodrošina zināšanu pārnesi arī uz vietējām skolām;
  • Annamaria – atbalsta visus ar savu pozitīvo enerģiju un netipiskajām idejām;
  • Marialuisa (es) – vides speciāliste – nepārtraukti uzrunāju kolēģus, lai noskaidrotu un atrastu pasākumus, ar kuru palīdzību mēs varam ietaupīt enerģiju un kas neprasa lielas investīcijas;
  • un visbeidzot “džokeri” – atkarībā no idejas, kas mums ienāk prātā, mēs saucam palīgā kādu “ekspertu” jeb kolēģi, kurš par to zina vairāk un jautājam pēc viņa padoma.

No mūsu dīvainās komandas virmo jautrība un vēlēšanās kaut ko paveikt, kas neietilpst mūsu darba pienākumos vai atbildībā, bet mums par to ir liels prieks un tas ir arī ļoti patīkami! Tā mēs arī uzsākām savu darbu kā komanda un tā ,piemēram, patiecoties mūsu “džokeram” uzsākām projektu "#Alloraspengo” (Tad es to izslēdzu!). Tas ir “pūļa finansējuma” projekts ar mērķi veicināt vidusskolās izstrādāt un attīstīt IKT lietojumprogrammas un nelielus rīkus, ar kuru palīdzību varētu uzraudzīt enerģijas patēriņu iekārtās (www.alloraspengo.it).

Te ir arī neliels smieklīgs statiņš par to, ka mums viss notiek… “Kādā 2016. gada jūnija dienā mūsu birojā pēkšņi pazuda elektrība. Kāds kolēģis tad teica: “Tas noteikti bija Marialuisas pirksts. Pat tad, kad viņa ir atvaļinājumā, viņa jūt, ka mums ir palikušas ieslēgtas gaismas!”.

Marialuisa Campani no Maranello pašvaldības, Itālijā 

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand