Welcome to save@work - helping offices to save energy and cut carbon.

Tas viss ir par rīkošanos pēc pieejas VSSL (viegli, saistoši, sociāli, laikā)!

Pieredzes stāsts no Beļģijas

Mainīt mūsu uzvedību nav viegli, jo mēs esam paradumu cienītāji. Mums patīk darīt lietas mūsu noteiktā kartībā. Triandis uzvedības teorija skaidro, ka mūsu uzvedību darbā neietekmē tikai paradumi, bet arī sociāliem faktoriem un emocijām ir būtiska loma.

Uz vienu no semināriem Beļģijā mēs uzslacinājām cilvēku, kas mums pamācīja, kā ietekmēt cilvēku uzvedību, pielietojot vienkāršas metodes: darīt vienkārši, saistoši, sociāli un pareizajā laikā (VSSL). Pagājuši ir pieci mēneši un mēs gribam noskaidrot, kā energokomandas no Beļģijas šo pieredzi ir pielietojušas praksē?

Rīkoties vienkārši un viegli

Mēs zinām, ka mazas, šķietami nesvarīgas lietas, var padarīt visu būtiskāku un var radīt lielu ietekmi uz to vai mēs rīkosimies tūlīt, vai nepievērsīsim uzmanību un aizmirsīsim.  Piemēram, ja Jūs gribat, lai suņu saimnieki aiz suņiem visu savāc, tad nepietiek ar to, ka Jūs uzliksiet zīmi, ka tas ir jādara. Pieliekat zīmei klāt maisiņu, un šis process būs kļuvis daudz vienkāršāk īstenojams.  

Tātad mūs ir jāskatās uz lietām tā, lai padarītu tās vienkāršākas, ja mēs gribām, lai kāds arī to darītu. Piemēram, dzīvot veselīgāk, ierasties laikā uz darbu vai tikšanos, vai taupīt enerģiju. Energokomanda no Liedekerke ir sagatavojuši padomus, kā aplīdzēt kolēģiem pielāgot/iestatīt enerģijas izmantošanas funkciju datoriem, lai tie patērētu mazāk enerģijas.

Rīkoties saistoši

Lai padarītu lietas saistošākas, ir divi galvenie nosacījumi: uzmanības piesaistīšana un interesantums. Cilvēki visticamāk veiks tās darbības, par kurām viņiem ir radusies interese un tiks gūts kāds labums, kā arī uzlabosies cilvēka paštēls citu priekšā. Tātad pozitīvas sajūtas par “izskatīties labi” citu priekšā var būt spēcīgs stimuls piedalīties kādās aktivitātēs.

Piemēram, kādā Leuven pilsētas ēkā, nelielu konkursu uzvarētāji saņem pateicības balvas un tiek izcelti speciāli ēkas darbiniekiem izveidotajā interneta vietnē. Tādā veidā, “Zaļā klikšķa” konkursa uzvarētāji un cilvēki, kas ikdienā uz darbu pārvietojas videi draudzīgos veidos, saņem pozitīvu uzmanību no kolēģu puses.

Sociālas aktivitātes

Cilvēks ir sociāla būtne. Mūs ļoti ietekmē, citu cilvēku rīcības. Piemēram, ja mēs zinām, ka citi savos mājokļos patērē mazāk enerģijas nekā mēs, tad arī mēs sākam rīkoties.  Visticamāk, ka mēs arī kāpsim pa kāpnēm, ja redzēsim, ka arī citi kolēģi to dara.

Energokomanda no Asse pilsētas ļoti novērtē ciešo sadarbību starp ēkas darbiniekiem un pilsētas vadību. Apvienojot spēkus gan no augšas, gan apakšas ir iespējas sasniegt vislabākos rezultātus iesaistot cilvēkus enerģijas patēriņa samazināšanas aktivitātēs. Energokomanda no Diest pilsētas ir sagatavojusi video par enerģijas taupīšanas sacensībām. Ar pozitīvu attieksmi un saukli “mēs to paveiksim kopā” viņi ir iedvesmojuši un motivējuši kolēģus pievienoties sacensībām.   

Rīkoties pareizajā laikā

Ja vēlaties, lai kāds mainītu savu uzvedību, pārliecinieties, ka Jūs viņus uzrunājat pareizajā laikā un vietā.

Energokomanda no Leuven pilsētas noorganizēja akciju “nedēļa bez lifta”, kuras laikā uz lifta durvīm tika uzlīmēti dažādi attēli (skatīt bildi). Šī, pareizajā laikā ieplānotā akcija, lika cilvēkiem pārdomāt (apskatīt) divreiz, vai tiešām ir nepieciešams izmantot liftu. Vēl viens ieteikums “laikā” rīkotām akcijām ir novietot plakātus blakus liftam ar uzrakstiem: “Samazini enerģiju un kalorijas. Izvēlies kāpnes!”. Nepieļaujiet kļūdu, izvietojot plakātus pie trepēm, jo šie cilvēki jau ir izlēmuši doties pa kāpnēm un viņiem nav nepieciešams papildu atgādinājums.   

August EU blog

Šie piemēri rāda, ka pielietojot VSSL pieeju, Jūs varat izveidot labu kampaņu un iesaistīt cilvēkus pareizā veidā, laikā un vietā! Ja vēlaties uzzināt vairāk par VSSL pieeju – skatieties šeit.  

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand