Welcome to save@work - helping offices to save energy and cut carbon.

Galvenais ir strādāt komandā!

Mēs, Smiltenes novada pašvaldības Dārza ielas 3 Energokomanda, projektā SAVE@WORK darbojamies jau piekto mēnesi. Šajā laikā esam mazliet apburzījušies, guvuši pirmos iespaidus, jaunas idejas, pirmās rūgtās mācības un pieredzi, kā rezultātā nonākot pie sapratnes, kā labāk un efektīvāk virzīties uz priekšu. Mūsuprāt, komanda tikai tagad ir uzņēmusi īsto kursu uz mērķa sasniegšanu.

Pats sākums projektā nebija viegls. Dārza ielas 3 Energokomandu izveidoja oficiāli, līdz ar to dalībnieki ne pēc savas brīvas izvēles bija norīkoti darboties projektā. Uzsākt darbu pie kaut kā jauna, kas ir ārpus savas ikdienas darba specifikas, nav viegli.

Pirmos mēnešus bija “taustīšanās”, kas īsti ir jādara. Nebija viegli iekustināt komandas garu, jo darbs projektā bija kā papildus darbs pie katra dalībnieka ikdienas pienākumiem un komanda sastāvēja no kolēģiem, kas līdz šim nebija strādājuši un iepriekš sadarbojošies tik cieši kā šobrīd. Tieši tādēļ arī komanda novērtē gūto iespēju iepazīt kolēģus, sadarboties un saprast, ka līdzās ir lieliski kolēģi, kam uzticēties un uz kuriem var paļauties. Pēc pirmajiem centieniem, veiksmēm un arī kritieniem, komanda ir apbružājusies, saliedējusies un gatava cīnīties par uzvaru.

Tomēr, spraigajā pašvaldības darba ritmā reizēm nav viegli atrast enerģiju un spēku jaunām idejām, pienākumiem un taupīgiem ieradumiem. Gan mūsu kolēģiem, kurus cenšamies “pavilkt līdzi” uz enerģijas taupīšanu, gan mums pašiem, Energokomandai, reizēm ir nepieciešams mazs uzmundrinājums un pozitīvs novērtējums. Kā esam izmēģinājuši un paši pārbaudījuši, reizēm pietiek ar pavisam nelielu pārsteigumu un pateicību, kas kalpo kā uzmundrinājums tālākiem darbiem un paceļ noskaņojumu gan tās saņēmējam, gan devējam.

Energokomandas apmācību seminārā kā galveno problēmu, kas traucē taupīt energoresursus, identificējām informācijas trūkumu. Informācijas trūkumu ne tikai par specifiskām lietām, kuras spuldzes ir efektīvākas vai kā labāk paredzēt apgaismojumu darba vietās, bet arī par elementārām un sadzīviskām lietām. Meklējot energoefektivitātes problēmas, atklājām arī tikpat svarīgas problēmas saziņā un darba vidē, kas traucēja gan taupības pasākumu ieviešanai, gan organizācijas iekšienē dažādos citos aspektos. Tādēļ, neturējām sveci zem pūra un gājām ar saviem novērojumiem un ieteikumiem, kā uzlabot darbu organizācijā pie pašvaldības vadības. Un mūs sadzirdēja!!! Rezultātā tas stiprināja savstarpēju uzticēšanos un motivēja turpmākai aktivitātei un darbam pie kopīgu mērķu sasniegšanas.

d1

#Dārza3Energokomandas tikšanās ar vadību  12.07.2016.

d2

#Dārza3Energokomanda sanāksme 05.07.2016.

Būsim viena liela komanda, kas cīnās par uzvaru Energokomandu sacensībās!

#Dārza3Energokomanda

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand